Капучино на италијански начин

Капучино на италијански начин

Вистински италијански вкус за автентично доживување

Капучино на италијански начин

Потребно време за подготовка: 7 минути
Потребни состојки:
  • 1 лажичка кафе
  • 60 милилитри минерална вода
  • шлаг
  • 1 лажичка какао
Начин на подготовка:

Во шолјата за кафе се става една лажица кафе. Се меша добро со минерална вода, потоа се засладува со шлаг и на крајот се посипува со какао во прав. Од горе повторно се става шлаг. Италијанското кафе се служи ладно. Затоа, пред да се употреби, минералната вода треба да стои долго време во фрижидер.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. siki Reply

    kakov slag?

  2. Tina Reply

    Ha HA HA! Ova e se samo italjansko kapucino NE! Zgora na se euste i sugestija deka italjanskoto kafe se pielo ladno…. Bog da cuva! Ako mu dades na italjanec ladno kafe ke ti go isturi vo solja! Devojce bre, ne sakam da omalovazuvam nikogo, no ako ne si nikogas izlezena nadvor od nasata Makedoniicka, izguglaj prvo pred da pisuvas bezveza raboti, barem denes e lesno

Остави коментар