8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

Според едно истражување во Англија е утврдено дека родителите на нивните деца им кажуваат 3000 „бели“ лаги во текот на нивното детство.

Еве 8 „бели“ лаги за кои нема дете што не ги слушнало од неговите родители.

1. Дедо Мраз постои, но тој ќе дојде само ако бидеш умен.

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

2. Кога ќе те боцнат со инјекцијата нема да те боли.

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

3. Мама и тато сакаат малку да се одморат.

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

4. Ако ми ја кажеш вистината, нема да те казнам.

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

5. Ако јадеш спанаќ, ќе бидеш силен како Попај.

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

6. Ако продолжиш да правиш гримаси, лицето ќе ти остане такво.

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

7. Штркот те донесе.

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

8. Ако лажеш, ќе ти порасне носот како на Пинокио.

8 лаги што сите родители им ги кажуваат на децата

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. Anna Reply

  ako pies kafe ke ti porasne opaska :-)))

 2. Anomis Reply

  ako goltnes mastika kje ti se zalepat crevata hahaha =]

 3. biljana Reply

  ako lazes majka ke ti umre.

 4. di21 Reply

  ako udris majka ke ti se isusi rakata

 5. Iva... Reply

  Ако јадеш спанаќ, ќе бидеш силен како Попај. 😉

 6. Анонимен Reply

  odi vo sobata a i tato sme pod kjebe

Остави коментар