Неверојатни фотографии со бранови

Неверојатни фотографии со бранови

Овие неверојатни фотографии со бранови ги има направено светскиот број еден фотограф за сурфање Кларк Литл. Тој целиот свој живот го има посветено на фотографирање на бранови и голем дел од неговите фотографии се нашле на насловните страници на престижните National Geographic, Paris Match, La Vie, Sierra Magazine, Geo, Geo International, Nature’s Best Photography, Nikon World, Practical Photography, Rangefinder, Photo Life, Surfer’s Journal, Surfer Magazine, Hana Hou (Hawaiian Airlines) и многу други.

(8) Неверојатни фотографии со бранови

Фотографииве доловуваат магични моменти од внатрешноста на водената „цевка”, како што милуваат да кажат сурферите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар