13 есенски филмови што ќе ве натераат да останете дома

13 есенски филмови што ќе ве натераат да останете дома

Ако постои идеален период за уживање во филмските маратони, тогаш тоа e дефинитивно есента. Овој период е совршен за уживање дома, за опуштање, за полнење на батериите и за добра книга или добар филм. Без разлика дали станува збор за романтични комедии, за семејни филмови или драми, ова се филмови што секогаш можете да ги гледате со кој било и едноставно да уживате, без премногу врева, заплети и тешки приказни.

1. „Мирисот на жената“ („Scent of a Woman“)

2. „Огнот на свети Елмо“ („St. Elmo’s Fire“)

3. „Добриот Вил Хантинг“ („Good Will Hunting“)

4. „Октомвриско небо“ („October Sky“)

5. „Практична магија“ („Practical Magic“)

6. „Дракула на Брем Стокер“ („Bram Stoker’s Dracula“)

7. „Кога Хари ја запозна Сали“ („When Harry Met Sally“)

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар