Со што може да ве освои секој хороскопски знак?

Дали некогаш сте се запрашале кој хороскопски знак со што може да ве освои? Секој од нив си има своја тактика и стратегија кога станува збор за заведување. Секој човек е поинаков и различно им пристапува на симпатиите од спротивниот пол, но ова се општо прифатените карактеристики и постапки со кои освојува секој хороскопски знак.

Со што може да ве освои секој хороскопски знак

Овенот освојува со својот сексапил.

Бикот освојува со својата амбициозност и успешност.

Близнакот освојува со поглед.

Ракот освојува со бакнеж.

Лавот освојува со својот неприкосновен шарм.

Девицата освојува со рамнодушност.

Вагата освојува со мудроста која ја поседува.

Скорпијата освојува преку сексот.

Стрелецот освојува со добриот изглед.

Јарецот освојува со својата прекрасна насмевка.

Водолијата освојува со својата добродушност.

Рибата освојува со нежност.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар