Октомври ќе биде најдобриот месец за овие три хороскопски знаци!

Октомври ќе биде најдобриот месец за овие три хороскопски знаци!

Изгледа дека октомври подготвува големи изненадувања за овие три хороскопски знаци. Од успех на работата, до разгорување на страстите во љубовта, месецов ќе биде незаборавен за Близнаците, Раковите и Вагите!

1. Близнаци: Вие сјаете со харизма

Со Сонцето во вашата петта куќа и шеста куќа во текот на целиот октомври, вашата агенда ќе биде исполнета со многу настани. Најдобриот дел е што вие ќе бидете во центарот на вниманието. Не се преправајте дека го мразите тоа, затоа што сите ние знаеме дека вие обожавате да сте на сцената. Нештата ќе ви станат малку позафатени околу 23-ти октомври, па искористете го ова време да се истакнете на работното место. Работете напорно сега, за потоа да можете да уживате на раат.

2. Рак: Вие изобилувате со страст

Тоа е што е. Вие никогаш не сте биле фан на сезоната на Вагите, и воопшто не ве обвинуваме за тоа. Сепак можеби ќе ви се посреќни во текот на октомври. На пример, љубопитниот Меркур влегува во Скорпија на 3-ти октомври, проследен со вкусната Венера, на 8-ми октомври, што значи дека вашата заводлива петта куќа на романсата, креативноста и страста ќе биде запалена, правејќи ве посамоуверени од кога било порано. Очекувајте голема и страсна романса, но сепак не заборавајте да поставите граници.

3. Вага: Вие сте во фаза на славење

Среќно соларно враќање! Не постои Вага што не си го сака месецот на раѓање, но оваа година, овој месец би подготвува нешто навистина неверојатно. Вие ќе почувствувате големи придобивки во вашата втора куќа на парите и задоволството, и исто така ќе бидете расположени да пробате сензуални закуски. Вашата љубовна врска ви е поважна од сè, и токму на тоа ќе бидете потсетени за време на полната месечина во Овен на 13-ти октомври. Осветлувањето ќе мине низ вашата седма куќа на партнерствата, која ќе ви донесе голема јасност за вашата љубов.

Дознајте и кои се 3-те хороскопски знаци за кои оваа недела ќе биде незаборавна.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар