Месечен хороскоп за февруари 2021: Скорпиите ќе добијат романтични изненадувања, Близнаците ќе имаат среќа само ако ризикуваат

Месечен хороскоп за февруари 2021: Скорпиите ќе добијат романтични изненадувања, Близнаците ќе имаат среќа само ако ризикуваат

Пронајдете го вашиот знак и откријте дали ѕвездите ќе бидат во ваша корист во февруари!

Месечен хороскоп за февруари 2021: Скорпиите ќе добијат романтични изненадувања, Близнаците ќе имаат среќа само ако ризикуваат
Овен

Вториот месец од годината подготвува многу убави изненадувања за Овенот. Генерално, 2021 година ќе биде успешна ако вложите доволно напор. Во февруари, Овенот треба да посвети време на многу работа. Не се препорачува да се одбие претстојното службено патување.

Бик

Во февруари, фокусот е ставен на емотивниот и социјалниот живот. Треба да уживате со пријателите, во новите врски, во љубовта и во вниманието на вашето семејство. Венера може да отвори нови врати. Ве чека прекрасно познанство со личност која најверојатно ќе биде во знакот на Девица или Јарец.

Близнаци

Венера широко ви се насмевнува во текот на февруари 2021 година, ако имате храброст да ризикувате. На работа не смеете да пропуштите состаноци или да ги запоставите обврските бидејќи ова е совршен месец за напредок во деловниот живот или дури и за наоѓање нова работа, што ќе донесе подобра заработка и побрз напредок.

Рак

Јупитер ви помага повеќе од кога било да ги исполните вашите најголеми желби поврзани со приватниот живот. Во првата половина на февруари, пристигнуваат добри вести кои најавуваат успех или парична добивка. Во втората половина на месецот, ќе доживеете магични моменти на емотивно ниво.

Лав

Можете да видите прекрасни знаци кога станува збор за емотивниот живот, а Уран ќе ви помогне кога станува збор за социјалниот живот. Добри здравствени вести пристигнуваат во втората половина на февруари, но дотогаш треба да бидете внимателни. Некој ќе ве замоли за помош и вие ќе бидете повеќе од подготвени да одговорите.

Девица

Ве очекуваат тензии на сите полиња, што, пред сè, ќе биде повик за будење и подобро разбирање на реалноста. Финансискиот успех доаѓа благодарение на вашата креативност и отвореност кон нови работи. Обидете се да бидете помалку склони кон перфекционизам.

Вага

Февруари е охрабрувачки за вас и носи нови деловни предизвици и проекти. Ќе истражувате, ќе анализирате, ќе им помагате на другите на работа и ќе уживате во нова позиција со повеќе привилегии. Отворени се можностите за повеќе кратки патувања, исполнети со многу работа, но и со многу награди.

Скорпија

Романтичните врски во февруари 2021 година се под влијание на Уран, Венера и Нептун, што значи дека работите стануваат возбудливи! По 19 февруари, пристигнуваат добри вести поврзани со вашата финансиска состојба. Што се однесува до работата, очекувајте предизвици, а кога станува збор за здравјето, треба да одморате повеќе.

Стрелец

Не грижете се кога станува збор за потпишување нови договори или склучување нови партнерства, така вели месечниот хороскоп за февруари 2021 година. Треба да го насочите вниманието кон љубовниот живот овој месец.

Јарец

Финансискиот успех доаѓа благодарение на поддршката од членовите на семејството. Во однос на љубовта, се соочувате со некои проблеми. Постојат некои работи што треба да ги решите со вашиот партнер и сега е совршено време да го сторите тоа. Ќе биде пријатно на работа и ќе имате покачување.

Водолија

Бидете подискретни од вообичаеното и не започнувајте непотребни дискусии. Забавувајте се, уживајте во друштво на пријателите и на новите познаници, но избегнувајте озборувања бидејќи овој месец планетите создаваат негативно влијание на полето на комуникација на вашиот знак. Озборувањата може да го расипат пријателството за кое многу се грижите.

Риби

Ќе го преуредите вашиот дом и ќе потрошите многу повеќе отколку што планиравте. Сепак, приходот ќе биде редовен во февруари, можеби дури и зголемен, така што немате причина да се грижите премногу. Во втората половина на месецот, финансискиот план е значително подобрен.

Првото ретроградно движење на Меркур започнува на 30 јануари.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар