Како ќе влијае полната месечина на 22 август врз вашиот хороскопски знак?

Како ќе влијае полната месечина на 22 август врз вашиот хороскопски знак?

Полната месечина во Водолија, т.н. сина месечина ќе влијае на секој хороскопски знак. Прочитајте ги советите од астролозите за 22 август.

Како ќе влијае полната месечина на 22 август врз вашиот хороскопски знак?

Овен

Ова е време за групни проекти со други, како и за зајакнување на интимните односи. Посветете им доволно енергија и време на вашите најблиски.

Бик

Веројатно ќе се истакнете во областа на кариерата. Добро ќе се грижите за себе, па ве очекува успешна работа. Ќе сфатите дека заслужувате и здравје и успех.

Близнаци

Ова е период за авантура и романтика. За да го искористите максимумот, напуштете ја удобната зона и одете некаде на летна авантура.

Рак

Сега е време конечно да изградите поголемо чувство на сигурност во себе. За време на оваа полна месечина може да се чувствувате повеќе сакани.

Лав

Можеби сега е време да го отворите срцето за некого и искрено да разговарате за тоа како се чувствувате и што ви треба.

Девица

Полната месечина ќе го осветли вашето поле на благосостојбата и заработката. Сега е добро време да воспоставите рамнотежа помеѓу овие области: грижа за себе и работа.

Вага

Време е да се откажете од сите ваши планови и да се препуштите на моментот. Ова е вашето време за магија!

Скорпија

Полната месечина ќе ја осветли областа на вашиот дом и вашата врска со вашата мајка. Можеби е време за мирни медитативни моменти што можете да ги споделите со некоја личност со којашто сакате да ја продлабочите вашата врска.

Стрелец

Полната месечина ќе влијае на вашата комуникација и поврзаност со другите. Најдете време за поврзување и бидете дел од нешто поголемо. Ова ќе ви значи многу. Обидете се да бидете искрени и да ги искажете своите чувства.

Јарец

Полната месечина ќе ги осветли кариерата и вашите врски од семејство. Време е да ги средите односите дома, а можеби е време и за нови финансиски можности.

Водолија

Полната месечина ќе блесне во вашиот хороскопски знак, така што ќе можете да ја почувствувате силно во сите области. Ова е одлично време да создадете летни спомени со вашите најблиски.

Риби

Полната месечина ќе го осветли вашиот однос кон духовната страна на животот и вашите емоции. Бидете ранливи и споделете ги вашите најдлабоки рани со некого, така што ќе воспоставите врска за цел живот.

Прочитајте што треба да правите до 21 август, додека Месечината е во фаза на раст.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар