4 хороскопски знаци на кои ретроградниот Уран им носи многу среќа

4 хороскопски знаци на кои ретроградниот Уран им носи многу среќа

Од 19 август нè очекува поволен период, а најповолен ќе биде за овие 4 хороскопски знаци. Проверете дали сте меѓу нив.

4 хороскопски знаци на кои ретроградниот Уран им носи многу среќа

Бик

Како прагматичен земјен знак, ги цените стабилноста и предвидливоста на рутината.

Но, бидејќи Уран ќе ја внесе својата бунтовничка искра во вашиот хороскопски знак, овој ретрограден бран ќе ви помогне да се опуштите.

Ќе работите на тоа да ја прифатите вашата автентичност, дури и ако тоа значи непочитување на некои правила и излегување од вообичаената рамка.

Близнаци

Ова ретроградно движење ја осветлува вашата духовна страна, затоа одвојте време за интуитивните пораки што ги добивате.

Обрнете посебно внимание на темите од вашите соништа и останете отворени за психички визии – бидејќи може да дојде до неочекувани сознанија, преку суптилното подрачје на вашата потсвест.

Дополнителното време само за себе може да ѝ даде простор на вашата душа да истражува.

Девица

Како земјен знак, познати сте по тоа што сте практични – но овој ретрограден период бара од вас да ризикувате и да бидете отворени за пробување нови работи, дури и ако ве оддалечи од вашата цел.

Вие сте во процес на поврзување со уникатни интереси и развивање систем на верување, затоа останете отворени за спонтаност.

Патувањето во последен момент може да биде токму она што ви треба за да го пронајдете својот мир.

Јарец

Се наоѓате среде креативно исполнет период, а ова ретроградно движење ви нуди можност повторно да ги погледнете минатите идеи и да пронајдете начини да ги примените иновативно во иднина.

Оваа енергија може да се прелее и во вашиот љубовен живот, па затоа барајте нови луѓе и барајте романтика на необични места.

Прочитајте што друго нè очекува за време на ретроградниот Уран.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар