3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта за време на ретроградниот Меркур

3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта за време на ретроградниот Меркур

Според астролошките предвидувања, ретроградниот Меркур ќе излечи некои скршени срца и ќе им донесе среќа во љубовта на овие 3 хороскопски знаци.

3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта за време на ретроградниот Меркур

1. Близнаци

Со години имате скршено срце и тоа веќе стана нешто на кое сте навикнати. Иако тоа ви дава чудно чувство на удобност, исто така ве спречува да растете и да еволуирате во неверојатна личност, каква што сте предодредени да бидете. Овој транзит ќе влијае врз вашата психа. Ќе почнете да ја доживувате оваа болка како губење време. Тоа ќе ви овозможи да се ослободите од болката. Но, секоја минута што ја поминавте во страдање беше неопходна и не можеше да биде поинаку. Сега сте подготвени да го започнете вашиот нов живот без скршени срца. Следува возбудлив период.

2. Рак

Можеби ќе размислувате длабоко за време на овој транзит и она што ќе го смислите ќе биде излез од вашата болка. Конечно ќе одлучите да продолжите напред и да се ослободите од товарот од минатото. Ќе сфатите дека тагувањето по старата љубов е губење време. Она што е добро е што ќе ја прифатите оваа болка како привремена и непотребна. Раскинувањето го направи своето, а сега сте целосно подготвени за подобра иднина.

3. Скорпија

Ќе треба да се заштитите себеси и да не дозволите никој да ве предизвикува. Сте биле со скршено срце многу долго и дури сега сфаќате колку било катастрофално. За време на овој транзит ќе почувствувате олеснување и треба целосно да го искористите тоа. Веќе не треба да носите товар на рамената. Она што се случило во минатото не се враќа назад, ниту, пак, ќе ви даде дополнителен увид. Мора да се ослободите од ова скршено срце и мора да ја искористите чистотата што ви ја обезбедува овој транзит. Единствениот начин да се ослободите од него е да верувате дека тоа ќе доведе до нешто подобро. Верувајте во универзумот, ова е одлична можност за вас, не дозволувајте да ја пропуштите.

Прочитајте на кои 4 хороскопски знаци ретроградниот Меркур им носи многу предизвици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар