Второто најпопуларно лице во светот доаѓа во Македонија

Второто најпопуларно лице во светот доаѓа во Македонија

Датум: 24 сеп 2021
Тагови:

Човекот што направи револуција во светот на вкусната храна и крцкавото пилешко, лицето кое милијарди луѓе од целиот свет го препознаваат по неговата легендарна бела брада, бело одело и црна машна, „второто најпрепознатливо лице во светот“ доаѓа во Македонија!

Човекот од логото на KFC ри по Скопските улици

Неговиот оригинален рецепт од 11 билки и зачини е тајната која привлече илјадници гурмани секојдневно да уживаат во највкусното, свежо и крцкаво пилешко во повеќе од 25.000 ресторани низ целиот свет.

А, сега, проверени извори кажуваат дека човекот од логото на KFC ексклузивно пристигнува кај нас и веќе е виден како чекори по Скопските улици.

Подгответе се за огромно изненадување што ќе нѐ истакне на мапата на светот! Доаѓа Полковникот Сандерс!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Остави коментар