Животот е бајка

Ал Магнус е еден од ретките фотографи кои во своите дела, на уникатен и специфичен начин внесува елементи на фантазија. Производот од неговата работа се прекрасни фото-илустрации кои претставуваат внимателно споени елементи од фотографии, собирани низ годините. Тие делуваат како да раскажуваат некој сон, некоја бајка и ја прикажуваат убавината на животот од перспективата на детската безгрижност.Животот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаЖивотот е бајкаДецата се инспирација и за фотографиите на Адел Енерсен и Џејсон Ли.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. dean Reply

    se odeka stignes do ”sumata” i posle ..

Остави коментар