Волшебен дом кој го воодушеви целиот Инстаграм

Волшебен дом кој го воодушеви целиот Инстаграм

Домот е нашата скриена оаза, нашето засолниште, па затоа уредувањето на просториите во него треба да биде со креативни идеи и инспирации. Доколку посакувате вашиот дом да изгледа поинаку, поубаво и имагинативно, тогаш сигурно ќе ви се допадне куќата на полската блогерка Емилиа Луневска.

Волшебен дом кој го воодушеви целиот Инстаграм

Нејзината куќа која стана вистински тренд на Инстаграм е уредена во комбинација со бохо и скандинавски стил. Оваа куќа од 160 квадрати претставува идеален спој на практичност, оригиналност и волшепство.

Во домот доминира белата боја во комбинација со црно и бело дрво. Од материјалите доминира дрвото, но она што го прави домот уникатен се ориенталните украси.

Дневната соба, трпезаријата и кујната се сместени во една просторија, но функционално се одделени така што има доволно простор. Во дневната соба специјално место зазема лулашката која е плетена со макраме техника.

Комбинацијата на црната и белата боја, ориенталните украси и зелените цвеќиња доминираат во спалната и во бањата. Посебно интересни украси во спалната се балхадинот, црното око залепено за ѕидот и чуварот на соништа.

Во бањата има када и туш кабина, а покрај разните детали, просторот и понатаму изгледа отворен и среден.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од оваа прекрасна куќа и пронајдете неколку идеи за вашиот дом:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia (@emilia_boho_home) on

Погледнете го и ова остварување на женските соништа: Најслатката мала куќа на Интернет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар