Реклама за помагање на пријател во неволја

На денот на одржувањето на американскиот Супер Боул не се натпреваруваат само ѕвездите во американски фудбал, туку и креаторите на реклами. Без да посегнуваат по контроверзни теми кои предизвикуваат сензационализам и разни забрани за емитување, оние кои ја направиле рекламата на компанијата за обувки Скечерс успеале одлично да ја завршат својата работа.

Реклама за помагање на пријател во неволја

За да не ви го расипеме уживањето во овие 30 секунди, ќе спомнеме само дека рекламата покажува колку нивниот бренд патики GOrun 2 може да ве направат брзи и поттикнува да се помогне на пријателот во неволја.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар