Паметни форми на интерактивна улична уметност

Автор: Ивана Петковска

Да се справите со здодевноста, не е лесна работа, но доза креативна улична уметност ги ублажува симптомите! Инспирирани од неверојатните улични уметнички способности, се одлучивме да направиме избор од неколку извонредни улични дела, кои стануваат комплетни кога луѓето се поврзуваат со нив.

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Супер Марио Брос

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Две насликани деца и вистински велосипед потпрен на ѕидот (1)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Две насликани деца и вистински велосипед потпрен на ѕидот (2)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Имагинарни скали

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Соништа (1)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Соништа (2)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Сенки (1)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Сенки (2)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Сенки (3)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Внимавај на каде одиш

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Монопол во вистинскиот живот (1)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Монопол во вистинскиот живот (2)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Монопол во вистинскиот живот (3)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Амбис

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Пред да умрам... (1)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Пред да умрам... (2)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

3Д пиедестал

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Домино од креп-трака во боја на ѕидот

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Обична скулптура која навечер се претвора во дожд од ѕвезди (1)

Паметни форми на интерактивна улична уметност

Обична скулптура која навечер се претвора во дожд од ѕвезди (2)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар