Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Вообичаено, категоријата Арт и дизајн ја пополнуваме со содржини за фотографи кои по нешто се специфични во својата работа. Секако, она што ни го привлекува вниманието е содржината на самите фотографии. Овој пат, фокусот го ставаме целосно на содржината, односно на моделот кој е претставен на нив. Офелија Овердоус е прекрасен модел, талентиран дизајнер и изведувач.Неверојатните фотографии на Офелија ОвердоусНејзините фотографии се како приказни во кои таа секогаш игра различна улога, лесно трансформирајќи се во кловн со балони, медицинска сестра облечена во латекс или женски воин за кој само би можеле да фантазирате. Нејзините улоги се сосема природно донесени на секоја фотографија. Таа изгледа совршена на сите, а ова е селекцијата на оние кои нам ни беа најинтересни.

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Зачадена

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Портрет на Лудиот шапкар

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Внатрешен демон

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Од рајот

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Куклеста

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Гумирана гејша

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Зае*и го системот

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Медицинска сестра во латекс

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Прикриено огласување (Product Placement)

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Хотлајн-барби

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Сончева светлина

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Вонземјанка

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Афродита

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Црниот лебед

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Борба

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Од пеколот

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Шоуто може да почне

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Парализирана

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Расшлапана

Неверојатните фотографии на Офелија Овердоус

Напивка

———————————————————————————————————————————————————–
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Herman Hesse Reply

    ДООООСААДНООО и ВЕЕЕЕШТАААЧКОООО… Пластика. -_-

Остави коментар