Јапонија после природните катастрофи и денес

Јапонија после природните катастрофи и денес

Скоро три месеци после разурнувачкиот земјотрес и цунамито, Јапонија сè уште се бори да ги расчисти рушевините. Во оваа серија фотографии, се прикажани делови од Јапонија непосредно после природните катастрофи и истите се прикажани три месеци подоцна. Неверојатно е да се види колку многу е направено и колку труд е вложено, за некои места да бидат вратени во пристојна состојба и животот да продолжи да се одвива нормално, колку што е тоа можно. Сепак, евидентно е дека во некои делови работите не се почнати или приоритетот кај нив е помал отколку на други места. Погледнете што сè имаат направено вредните Јапонци за толку кусо време.Јапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните фотографии и денескаЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денесЈапонија после природните катастрофи и денес

————————————————————————————————————————————————–
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар