Чудна љубов помеѓу мајмун и мачки

Чудна љубов помеѓу мајмун и мачки

Ова е приказна за еден мајмун по име Мулан, кој е жител на тајванскиот остров Ко Куд. Освен тоа што ги поседува сите карактеристични особини на мајмун, Мулан е позната меѓу локалните жители како голем љубител на мачки. Таа сака големи мачки, да се гали и да се гушка со нив, па дури и ги чисти од болви, како што го прават тоа меѓусебно со другите мајмуни. Мулан не била учена од луѓето, туку сама си ја развила љубовта кон мачките, кои не се припитомени. Па кој вели дека природата нема начин да ги помеша малку работите и да ги одведе во еден фин и мил правец 🙂чудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачкачудна љубов помеѓу мајмун и мачка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. Ja be Reply

    E, cudno e, se razbira, ama vidi go Split, ne e cudno?

Остави коментар