Карикатури од познатите актери во хит сериите

Карикатури од познатите актери во хит сериите

Автор: Теодора Трповска

Младиот француски карикатурист Anthony Geoffroy, инспириран од телевизиските хит серии и нивните главни актери, направи ултра смешни карикатури кои се воедно и уметнички дела. Цртајќи ги карикатурите, тој на ликовите им дава силни и забавни карактеристики.Карикатури од познатите актери во хит сериитеЕве ги оние кои се најдобри, најзабавни и најживописни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар