05 октомври 2020 | Кафе пауза

Самоука шминкерка создава неверојатни оптички илузии на нејзиното лице

Оваа шминкерка ги покажува своите извонредни вештини користејќи го сопственото лице како платно.

Забавни вежби за лесно слабеење!

Ако сте добиле неколку килограми плус и сакате да се ослободите од нив што е можно поскоро, ви предлагаме да се свртите кон кардио вежби.

Кујни во боја во кои ќе се вљубите

Кујните во боја можат да бидат исто толку убави и прилагодливи, важно е само да се избере бојата што најдобро одговара на остатокот од декорацијата на домот.

Син рај што ги збунува научниците: Уникатен феномен за кој никој не ја знае причината

Зелените водопади кои паѓаат над црни карпи формирани по ерупција на лава, чистите езера, вулканите, шумите и глечерите, се само некои од атракциите што ве очекуваат.

Едноставен трик како да ги излупите печените пиперки

За почетниците кои прават ајвар или други деликатеси од пиперки за прв пат, лупењето може да биде вистински проблем.

Ден и ноќ: Вкусен колач во две бои

Овој одличен есенски десерт се подготвува за многу кратко време.

10 работи што бојата на очите може да ги открие за вас

Прочитајте какви карактеристики имаат луѓето во зависност од бојата на очите и откријте која боја е најпривлечна.

Што се случува со вашето тело кога пиете кафе по консумирањето алкохол?

Многу луѓе мислат дека шолјата кафе може малку да ги отрезни по пиењето алкохол, но ефектот на кофеинот всушност може да биде опасен.

Замија – растение што им успева на сите

Додека некои луѓе имаат магични прсти кога станува збор за грижата за зеленилото, други сметаат дека е доволно да погледнат во своето растение и тоа да овене.

20 илустрации што докажуваат дека во светот има само два вида луѓе

Кога ги споредувате навиките и начинот на живот на луѓето, ќе забележите дека има многу различни начини на соочување со секојдневните предизвици, како и различни начини на уживање.