Самоука шминкерка создава неверојатни оптички илузии на нејзиното лице

Самоука шминкерка создава неверојатни оптички илузии на нејзиното лице

Модерните шминкери во последно време наоѓаат креативни начини со кои ја користат козметиката и создаваат зачудувачки уметнички дела. Што може да биде поинтересно од впечатливите оптички илузии? Ромејн-Џејд Талох е самоука шминкерка и е една од најпопуларните шминкери на социјалните мрежи поради нејзината неверојатна шминка.

Оваа шминкерка ги покажува своите извонредни вештини користејќи го сопственото лице како платно. Започнала да ги усовршува своите илузии на шминка во 2018 година, а студираше ликовна уметност на колеџот Нотингем две години. Нејзината љубов кон уметноста и шминката ја инспирирало да ги спои страстите во една. Наместо четка за боја, таа користи четки за шминка, палети за сенки и бои за лице.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de cakefacerj (@cakefacerj) el

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар