Нешта што секој маж треба да ги знае откако ќе стане татко

Татковците неретко се збунети поради сите промени кои доаѓаат со бременоста, а особено после породувањето.

Жени споделуваат за што зажалиле најмногу во животот

Со цел да ги спречат другите да ги повторат нивните грешки, жените од форумот на Редит ги споделиле нештата за кои најмногу зажалиле.

Тренинг од 15 минути за совршени нозе

Кога станува збор за совршеното тело, жените воглавно се фокусираат на стомакот, задникот, но и на нозете.

Болна исповед на жена која посвоила дете: „Повеќе ја сакам биолошката ќерка“

Една жена, кој одлучила да остане анонимна, на Редит ја споделила нејзината приказна за одгледување на биолошко и посвоено дете.

Честото будење во текот на ноќта го зголемува ризикот од Алцхајмерова болест

Сите можеме да ги почувствуваме последиците од лошото спиење, но исцрпеноста наредниот ден не е единственото нешто за коешто би требало да бидете загрижени.

Зошто е важно да го негувате вашиот авантуристички дух?

Авантурата подразбира храброст, упорност и издржливост, а ова се особини кои сигурно ќе ве однесат до вашата цел.

По породувањето, женското тело го чекаат позитивни промени

Додека најчесто се зборува за негативните промени после породувањето, ретко кој ги спомнува и оние позитивните.

7 причини зошто љубовта не е доволнa за стабилна врска

Додека мнозинството луѓе сметаат дека љубовта е најважното нешто во врската, ова е далеку од вистината.

6 грешки во преводот што направиле голема разлика

Понекогаш, дури и најмалите грешки можат да предизвикаат сериозни, па дури и трагични последици.

Како функционира генерацијата милениумци?

Понекогаш изгледа дека ниту една генерација не добила толку внимание како милениумците, групата луѓе кои постарите често ги опишуваат како мрзливи.

Слатки фотографии од сфинкс мачки што ќе ви го сменат мислењето за нив

Оваа колекција од голи сфинкс мачки докажува дека и тие можат да бидат одлични миленичиња.

Што сè ни носат Галакси С10 (Galaxy S10) телефоните?

Што е тоа што уредите од Галакси С10 серијата го имаат, а што потполно ги одушеви корисниците ширум светот?
Датум: 24 апр 2019
, Автор: