20 октомври 2018 | Кафе пауза

Која боја на лак за нокти ќе биде најпопуларна оваа есен?

Најпопуларната боја на лак за нокти за оваа есен е навистина неочекувана.

10 знаци дека созревате како личност

Дали сфаќате дека ви е потребна промена во животот? Дали сметате дека е време да излезете од вашата удобна зона?

4 тајни што можете да ги научите од книгата со рецепти на Меган Маркл

Знаевте ли дека Меган Маркл ја објави нејзината прва книга со рецепти?

Работи кои би требало да ги знаете за белите тетоважи

Иако изгледаат навистина неверојатно, белите тетоважи имаат неколку недостатоци.

17 нешта што ќе ги научите откако ќе бидете во врска со вистинската личност

Сигурно се прашувате како би изгледала врската со вашата сродна душа...

Магични датуми во октомври

Октомври е благороден месец со добри вибрации и потребно е да го искористите што е можно подобро до крајот.

Жената со овој хороскопски знак е цврста како карпа

Таа не знае за граници и секогаш е во потрага по вистината.