Жената со овој хороскопски знак е цврста како карпа

Жената со овој хороскопски знак е цврста како карпа

Жената Стрелец толку пати се сопнала, паднала и продолжила понатаму, што сега е посилна од кога било. Таа не знае за граници и секогаш е во потрага по вистината.

Жената со овој хороскопски знак е цврста како карпа

Таа е силна и секогаш води

Жената родена во овој знак е личност која може да биде прва во сè. Таа навистина се труди да биде успешна и многу вложува во себе и во своето знаење. Се бори да ги постигне најдобрите резултати и целиот живот ѝ се сведува на тоа.

Љубопитна е и поради тоа постојано се развива

Стрелците се постојано љубопитни. Со овој знак владее куќата на филозофијата, а жената Стрелец ја бара вистината во сите околности. Таа длабоко го истражува секој маж, жена или дете, и нејзините разговори можат да бидат во врска со сè – од религија и политика, до сексуална ориентација.

Ништо не е надвор од границите или табу во нејзината потрага по одговори

Таа е сестрана и навистина шармантна личност. Секогаш ужива во новите искуства. Жените Стрелци обично се искрени и независни, а оваа комбинација е навистина привлечна.

Дали знаете кои се мрачните карактеристики на Стрелците?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар