Ветеринар открива што им се случува на милениците во последните мигови од животот

Сите сопственици на милениче треба да го прочитаат ова...
Датум: 01 окт 2018
, Автор:

Како ви штети самосожалувањето и ви ја одзема моќта?

Ментално силните луѓе го препознаваат самосожалувањето и веднаш го спречуваат. Тие се свесни дека тоа е битка што ќе ја изгубат уште пред да започне.

9 „факти“ во кои е време да престанете да верувате

Постојат работи во коишто веруваме само затоа што и некој друг верува во нив. Поради ова, воопшто не размислуваме дали тие се вистина или не.

Легендата за лагата и голата вистина

Еве зошто никој не сака да ја чуе голата вистина...
Датум: 01 окт 2018
, Автор:

Тест: Клучот кој најмногу ве привлекува ја открива вашата моќ да си го промените животот

Во овој тест, секој клуч нѐ претставува нас и нашата магиска способност. Одберете го клучот што најмногу ве привлекува и прочитајте што тој има да ви каже.
Датум: 01 окт 2018
, Автор:

5 начини да го прифатите и засакате вашиот сингл живот

Сѐ уште постои верувањето дека вредноста на една жена се зголемува доколку таа е во врска, а уште повеќе ако е мажена.

Како да се ослободите од туѓите очекувања и да го живеете животот по ваши правила?

Без разлика дали сте свесни за нив или не, овие очекувања ве истрошуваат и ве присилуваат да живеете живот што не се совпаѓа со вашето вистинско јас.

10 причини зошто љубовта во 40-тите е најдобра

Кога ќе имате време да се пронајдете себеси, сѐ друго станува многу подобро.

4 совети за нега на вашето срце ако морате да го гледате бившиот партнер секој ден

Нека не ве фаќа паника и без грижи. Според експертот за разделби Кејт Галт, има начин да се надмине секое раскинување.

Вистинска инспирација: Гугл сподели фотографии од нивната прва канцеларија во гаража

Гугл е огромна компанија вредна 800 милијарди долари со 90.000 вработени. Но, тие не биле отсекогаш олку големи.

Што го депримира секој хороскопски знак?

Колку и да сакаме да биде, животот не е секогаш розов. Понекогаш може да биде навистина тешко, а колку побрзо го сфатите тоа, толку подобро.