01 март 2018 | Кафе пауза

Колачиња во форма на крофни со глазура

Нема да можете да престанете сè дур не ги изедете сите

Обожавате да пиете овошни чаеви? Прочитајте го ова и заборавете на нив!

Овие пијалаци содржат висока количина киселина што може да ги оштети забите.

ТВ серија: Сè е за никаде! (Everything sucks!)

Животот и битките на група тинејџери во училишните ходници во 90-тите години

Најдобрите фотографии од телескопот Хабл

Со цел да научи повеќе за вселената, на 24-ти април 1990-та година, НАСА го лансира телескопот Хабл. Оттогаш тој има испратено над милион фотографии.

Прецизен тест што ќе ве воодушеви: Дознајте со каква енергија зрачите!

Доколку сакате да дознаете со каква енергија зрачите, земете лист хартија и пенкало и „фатете“ се за работа...

10-те најстари артефакти во светот

Ние луѓето навистина се воодушевуваме од најстарите примери кои се плод на креативноста и интелигенцијата...

Најсилните луѓе знаат како е да се биде скршен на милион парчиња

Само тогаш кога премногу добро ќе ја познавате болката, ќе знаете како да љубите безусловно.

Трогателни фотографии што ќе им ги насолзат очите дури и на најсилните луѓе

Подгответе ги марамчињата и разгледајте ги овие фотографии кои ќе ви предизвикаат солзи во очите...

9 луѓе што успеале да продадат глупости за многу пари

На некој начин, луѓето на оваа листа успеале да заработат илјадници евра продавајќи најчудни работи.

7 скриени симптоми на анемија што не треба да ги игнорирате

Анемија е нарушување што се случува кога немате доволно црвени крвни клетки за да го разнесуваат кислородот низ телото.

10 грешки што ги прават скоро сите додека патуваат

Ако не патувате многу често, речиси е невозможно да избегнете некои грешки за време на вашите патувања...

Психолозите откриваат: Која е целта на паровите кои постојано објавуваат фотографии на Инстаграм?

Доколку објавувате премногу фотографии со вашиот партнер, тоа можеби е знак дека не сте сигурни во врската.
12