05 април 2017 | Кафе пауза

15 работи кои треба да престанете да ги очекувате од другите

Вистина е дека секој од нас ги сака основните работи како што е почит, но некои очекувања можат само да не разочараат.

Како размислуваат жените кога ќе решат за прв пат да преспијат кај нивниот партнер?

Тие поминуваат низ низа психички и физички подготовки со цел ноќта да биде совршена и да не погрешат никаде.

14 инспиративни цитати кои ќе ве натераат да ги следите вашите соништата

Цитати кои ќе ве инспирираат да ги следите вашите соништа.

9 знаци дека сте многу чувствителна личност (и зошто треба да се гордеете на тоа!)

Дали знаевте дека од 15 до 20 проценти од луѓето се многу чувствителни? Има неколку знаци кои укажуваат на многу чувствителна личност, па еве 9 од нив.

Најсмешните и најлудите совети на Интернет што некогаш сте ги сретнале!

Погледнете ги најсмешните и најлудите совети на Интернет кои не ви препорачуваме да ги примените во вистински живот...

5 работи кои им се заеднички на луѓето кои уживаат во самотијата

Особини кои ги делат луѓето кои уживаат да бидат сами.

Секој хороскопски знак има по 3 лица: Кое е вашето?

Ова е главната причина зошто две личности кои се родени во ист знак не се исти.

3 едноставни правила на комуникација што ќе им стават крај на недоразбирањата во вашата врска

Многу е важно да се одржи блискоста и топлината во врската за да не им дозволите на обичните несогласувања да преминат во жестоки караници и да доведат до раскинување.

Урнебесна и поучна приказна: Како да се справите со немирно дете?

Како да останете смирени во ситуации кога детето станува неподносливо и неговото однесување излегува надвор од контрола? Ние го најдовме одговорот на ова прашање!

Ајде да си поиграме со зачините и да го намалиме внесувањето на солта

Ви предлагаме неколку совети за намалување на внесувањето на сол, шеќер и трансмасти.
12