Најсмешните и најлудите совети на Интернет што некогаш сте ги сретнале!

Интернетот е преполн со бесмислени и луди работи кои од некоја причина понекогаш знаат да бидат урнебесно смешни. Ова особено важи за советите што се нудат во виртуелниот свет. Тие не се ниту корисни ниту логични, но сепак можат да нѐ насмеат до солзи. Погледнете ги најсмешните и најлудите совети на Интернет кои не ви препорачуваме да ги примените во вистинскиот живот…

Направете си селфи низ ролна од тоалетна хартија и преправајте се дека сте месечината

Најсмешните и најлудите совети на Интернет што некогаш сте ги сретнале!

Ако вашите слушалки се заплеткани, испрскајте ги со шампон против заплеткана коса

Најсмешните и најлудите совети на Интернет што некогаш сте ги сретнале!

Ако ги пресечете вашите тениски топчиња на половина, ќе можете да ставите уште по две топчиња во секоја конзерва

Најсмешните и најлудите совети на Интернет што некогаш сте ги сретнале!

Употребете го металниот дел од појасот во автомобилот за да отворате шишиња пиво додека возите

Најсмешните и најлудите совети на Интернет што некогаш сте ги сретнале!

Употребете го овој елек со боцки за да си го заштитите личниот простор на автобуските и железничките станици

Најсмешните и најлудите совети на Интернет што некогаш сте ги сретнале!

Продолжете на втората страница за останатите урнебесни совети…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар