09 октомври 2014 | Кафе пауза

95% од луѓето не ги мијат рацете правилно. Еве како да го правите тоа!

Едно американско истражување открило дека повеќето луѓе не знаат правилно да си ги измијат рацете, и тоа потфрлуваат и во начинот и во времетраењето кои се битни фактори за заштита од бактерии.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

Ако сакаш некого…

Љубовните стрипчиња од Zen pencils ни се омилени. Овој пат приказната се однесува на ситуации кога едниот ќе добие добра прилика на друго место во светот, а другиот треба да остане онаму каде што е.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

5 животни лекции на кои нè научи Фејсбук

Без разлика дали целиот живот си го споделувате на социјалните мрежи или пак сте умерен корисник, овие 5 нешта позајмете ги од виртуелната околина и пренесете ги во вашиот секојдневен живот.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

10 домашни третмани за намалување на видливоста на лузните

Скоро сите имаме по некоја лузна, која без разлика дали е многу видлива или не, секако нам лично ни пречи. Но, за да ги отстраните, не мора да купувате скапи козметички производи.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

Сите парови имаат свои каприци, но доколку се обидете да ги примените наредниве совети од Шелдон и Ејми, познати и како Шејми и вие ќе станете совршен пар како нив.

10 рецепти кои се одлични за во есен

Оваа колекција на прекрасни рецепти, не само што ќе ве подготви за студената сезона кога доаѓа, туку и ќе ви донесе слатко уживање во секое залче.

Турска фантазија

Ова видео ќе ви овозможи не само да видите како неговиот креатор ја видел Турција, туку и да ја почувствувате, веројатно приближно онака како што ја почувствувал и самиот тој.

12 знаци дека сте вистински вљубеници во книгите и сè што е поврзано со нив

Да, тука се вбројуваат и вашите гласни извици и реакции на она што го читате па затоа сте како чудаци кога читате на плажа.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

Олгица Ѓоргиева ја најавува својата следна колекција: „Complete your puzzle“

Женствена, елегантна и минималистичка, безвременска и инспиративна, силна и нежна истовремено, така накратко се опишува новата колекција на една од најпрепознатливите модни креаторки од македонската модна сцена, Олгица Ѓоргиева.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

Најново од Бимилк: Баланс+ свежо млеко

Баланс+ е производ наменет за сите оние кои се трудат да водат активен животен стил и во својата исхрана да внесат колку може повеќе здрава храна полна витамини и хранливи состојки.
Датум: 09 окт 2014
, Автор: