10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

Според науката, Шелдон Купер и Ејми Фара Фаулер се совршен пар. Во епизодата „The First Pitch Insufficiency“ од осмата сезона на ТВ серијата „The Big Bang Theory“ Шелдон открива дека тој и Ејми добиле 8,2 од 10 поени на тест кој ја мери стабилноста на парот според нивното однесување. Сите парови имаат свои каприци, но доколку се обидете да ги примените наредниве совети од Шелдон и Ејми, познати и како Шејми и вие ќе станете совршен пар како нив.

1. Танцувајте како никој да не гледа

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

2. Прифатете дека некои проблеми едноставно немаат решение

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

3. Секогаш говорете од срце

4. Доделувајте си комплименти

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

5. Одете храбро онаму каде што ниту еден пар досега не бил

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

6. Шепотете во неговото/нејзиното уво

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

7. Запомнете дека врските се составени од компромиси

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

8. Без разлика на ситуацијата, секогаш бидете поддршка еден на друг

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

9. Бидете спонтани и романтични

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

10. Секогаш имајте цврст договор за врската

Следете ги овие 10 чекори и многу брзо ќе станете совршен пар!

10 начини да бидете совршен пар како Шелдон и Ејми

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар