Ако сакаш некого...

Ако сакаш некого…

Љубовните стрипчиња од Zen pencils ни се омилени. Ви текнува на За да можеш да сакаш…? Овој пат приказната нè носи во друга насока – кога едниот ќе добие добра прилика на друго место во светот, а другиот треба да остане онаму каде што е.

ako-sakate-nekogo-kafepauza.mk

Ако сакаш некого и тој добие понуда за работа на другиот крај на светот, а ти не можеш да појдеш со него, пушти го да оди. Можете да пробате да се гледате со други луѓе, но ако по некое време се врати, ќе биде твој засекогаш.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар