21 февруари 2014 | Кафе пауза

10 знаци дека сте апсолутни Риби во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 19 февруари и 20 март, веројатно ги поседувате овие 10 клучни карактеристики за хороскопскиот знак Риби.
Датум: 21 фев 2014
, Автор:

Камион претворен во подвижно живеалиште за уживање во слободата

На Џозеф Тајар му дошло преку глава од градскиот живот. Така дошол на идеја да земе камион и да го претвори во подвижно живеалиште...
Датум: 21 фев 2014
, Автор:

Како парите ја менуваат женската перцепција?

Сите знаеме дека многу е поважно какви се вистинските квалитети на личноста која ја избираме за партнер, но сепак, многумина одлучуваат дали ќе бидат со некого врз основа на тоа што го гледаат однадвор.
Датум: 21 фев 2014
, Автор:

Филм: Гравитација (Gravity)

Филм за способноста за преживување на човекот...

Викенд диета – рамен стомак за само 2 дена

За време на викендот, кога сте послободни, можете да обрнете внимание на тоа што јадете и на тој начин да го израмните стомакот и да симнете 2-3 килограми.
Датум: 21 фев 2014
, Автор:

Неколку напитоци што се совршена замена за кафе

Барем еден ден можете да го прескокнете утринскиот ритуал на пиење кафе и да пробате некои од следниве опции.

10 факти за ајкулите кои ќе ве изненадат

Имаме искривено мислење за ајкулите...

10 типови луѓе што ги среќаваме на Инстаграм

Секогаш кога ни е досадно, прегледуваме што има ново на Инстаграм. Но, дали некогаш сте размислувале што говорат за вас сликите што таму ги објавувате?

Спектакуларни ѕвездени неба кои ја искажуваат суштината на Универзумот

Слики од фасцинантен свет на неизмерна бескрајност која исчезнува кога сонцето ќе се појави...

Драган Бјелогрлиќ на гости кај Жаре во „Еден на еден“

Бјела е без дилема најголемата ѕвезда на балканскиот филм и интервјуто кое ќе имате можност да го гледате во недела во 20.30 часот на ТВ АЛФА Во Еден на Еден преставува вистинска реткост.
Датум: 21 фев 2014
, Автор: