Жените се најсклони за секс авантури во текот на летото

Истражувањата покажаа дека младите девојки и жени се најмногу спремни за секс за една вечер и промена на неколку партнери во кус период кога се наоѓаат некаде на одмор, далеку од својата комфорна и безбедна зона.Жените се најсклони за секс авантури во текот на летотоЗа време на своите патувања жените се чувствуваат најслободно, но и попосакувано. За време на овој период, жените се склони за флертување и многу лесно се впуштаат во сексуални авантури. Помеѓу жените кои имаат околу 30 години, дури 40% признале дека за време на некое патување уживале во секс за една ноќ, а дури 10% тврделе дека за време на еднонеделен одмор смениле пет или повеќе партнери.

За разлика од машките, жените полесно се опуштаат на непознати места и пред непознати луѓе. Експертите тврдат дека патувањето е одличен афродизијак, бидејќи ги променува секојдневните рутини и ни создава чувство на неограниченост.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар