Жената може да ве сака, но сепак да ве остави поради една од следниве 3 причини

Кога често разменувате убави зборови со партнерот и ви се чини дека сè функционира добро во вашата врска, постои голема шанса да се лажете. Жената нема секогаш да го покаже своето незадоволство од вашето однесување или од некоја одредена постапка, но бидете сигурни дека внимателно ќе размисли за вашите вистински или замислени недостатоци.

Жената може да ве сака, но сепак да ве остави поради една од следниве 3 причини

Понекогаш ваквите размислувања може да ја доведат во искушение да помисли дека е време да ја прекине врската и покрај фактот што сè уште ве сака. Следните 3 причини може да ја натераат да мисли дека би можела да биде посреќна сама или со друга личност. Романтично е да мислите дека е невозможно нешто да ја наруши вашата врска сè додека искрено се сакате, но реалноста е многу посурова, па затоа внимавајте.

1. Таа не е сигурна дека може да се потпре на вас

Дури и жените кои ја ценат својата слобода се чувствуваат пријатно во врската само кога знаат дека можат да се потпрат на својот партнер.

Ако жената смета дека не сте подготвени понекогаш да го жртвувате вашиот комфор заради неа, мали се шансите дека ќе ве земе предвид кога ќе одлучи дека е време за брак, семејство или едноставно за следниот чекор во врската.

2. Се чувствува како да не ви е приоритет во животот

Безусловната љубов е резервирана за децата и за родителите. Во врската, ако некоја личност смета дека не е на врвот на списокот со приоритети на партнерот, по некое време ќе престане да ги негува истите чувства што ги имала кон него дотогаш.

Не дозволувајте си да западнете во стапицата на лажната сигурност и обидете се да ѝ докажете на вашата партнерка дека таа е број еден во вашиот живот.

3. Мисли дека не ја поддржувате доволно

Влегувањето во врска не значи дека треба да ги заборавите сите ваши желби и амбиции и да се преправате дека ви е доволно што сте среќно вљубени.

Многу мажи прават грешка кога мислат дека желбите и соништата на партнерката се само минлива работа и затоа ги обесхрабруваат кога ќе решат да пробаат нешто ново во животот. Ако мислите дека вашата партнерка ќе ви прости за таквото однесување, се лажете!

Прочитајте колку време треба да помине по раскинувањето за повторно да бидете во врска.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар