Задолжително парче облека за оваа есен: Здолниште што се вклопува во сечиј стил

Задолжително парче облека за оваа есен: Здолниште што се вклопува во сечиј стил

Не е важно дали е пролет, лето, есен или зима, тоа е сè уште тука. Плисираното здолниште е незаменливо парче облека кое може да се вклопи во сите пригоди и во сите сезони. Погледнете како да го комбинирате оваа есен:

1. Со ролка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Ljubisavljević (@kristina_ljubisavljevic) on

Ако сте љубител на класичните парчиња облека, овој избор е идеален за вас. Комбинирајте го здолништето со едноставна ролка во боја и подготвени сте.

2. Со кошула

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alena Mayuk 🌺 Firenze (@alenamayuk) on

Ако сакате софистициран изглед, нема да погрешите со оваа комбинација. Комбинирајте со салонки, оксфортки или чизми од антилоп.

3. Со гломазен џемпер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗝𝗘𝗡𝗡𝗘𝗞𝗘 (@jennekebolte) on

Ќе ви биде удобно и сите ќе ве забележат. Оваа комбинација е апсолутен хит оваа есен. Можете да го навлечете џемперот внатре во здолништето или да го префрлите преку него.

4. Со дуксер

View this post on Instagram

 

A post shared by Kijkje.bij.Annemieke🌿 (@kijkje.bij.annemieke) on

Да, можете да ги споите двата стила, спортски и романтичен, и да направите комбинација што ќе изгледа навистина интересно.

Погледнете кои нијанси на шминка ќе бидат актуелни оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар