Тест: Изберете слика и откријте кој е вашиот најголем страв

Тест: Изберете слика и откријте кој е вашиот најголем страв

Нормално е да се плашите, но исто така е важно да откриете што го предизвикува вашиот страв. Бидејќи ова чувство многу влијае на нервниот систем, би било добро да не се плашите непотребно. Идентификувањето на изворот на страв е исклучително важно, па можеби овој психолошки тест ќе ви помогне во тоа. Изберете ја сликата што најдобро го опишува вашиот страв.

Тест: Изберете слика и откријте кој е вашиот најголем страв

1. Се плашите од себе. Се плашите за својата иднина, за исправноста на своите постапки, за сите ситници што ве опкружуваат. Не грижете се толку многу. Сите луѓе се грижат за својата иднина затоа што никој не знае што го чека. Но, тоа не е причина да се будите со страв секој ден. Вдишете длабоко, опуштете се и уживајте во сегашноста.

2. Вие се плашите од она што другите луѓе го мислат за вас. Сакате сите да ве гледаат во најдобро светло и многу е тешко да прифатите негативна критика. Но, не смеете да се изгубите себеси за да ги задоволите другите.

3. Дали навистина не се плашите од ништо? Дали сте сигурни дека можете да го заштитите вашиот живот од секакви стравови и емоции?

Со избирањето на оваа слика, вие потсвесно покажувате загриженост и страв за животните проблеми што ќе се случат во иднина. Не грижете се, сè е во ваши раце.

4. Вие се плашите за својата иднина. Сметате дека нешто не оди според планот и дека не можете да имате сè што сакате. Не грижете се за тоа, бидејќи така се спречувате себеси да уживате во сегашноста.

Дајте си време, така ќе можете да уживате во иднината.

Изберете слика и дознајте што мислат другите за вас

Изберете слика и дознајте што мислат другите за вас


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар