Вкусен шејк од шумско овошје

Летно освежување за само 10 минути!

Вкусен шејк од шумско овошје

Состојки за 6 послужувања:
  • 950 мл сладолед од ванила
  • 170 г замрзнато шумско овошје
  • 480 мл полномасно млеко
Начин на подготовка:

Во блендер, најпрвин ставете половина од количеството на сладоледот, шумското овошје и млекото. Мешајте додека смесата не стане глатка и компактна. Доколку има потреба, повремено застанувајте и промешувајте со лажица. Истата постапка, повторете ја и со остатокот од состојките. Послужете во чаши и уживајте во убавиот вкус!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар