Вежби кои прават чуда: обликувајте го телото за 6 минути

Доколку спаѓате во оние кои секогаш имаат некаков изговор да не одат на тренинг, ова е вистинското решение за вас. Овие тренери од фитнес-центарот „Upwawe“ смислиле вежби во времетраење од само 6 минути, кои ќе направат чуда за вашата фигура. Тие се основни вежби за подобрување на кондицијата и снагата, за кои вашето тело ќе ви биде благодарно.

Ако веќе сметате дека немате по еден час време дневно за фитнес, сигурно имате барем 6 минути за да си ги посветите за себе, односно за рекреација и опуштање. Вежбите се смислени така да не заземаат ни премногу простор за нивната изведба, така што ви е потребно само малку добра волја.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар