Трик кој ги воодушеви и фризерите: Девојка со помош на пластично шише направи совршени локни

Трик кој ги воодушеви и фризерите: Девојка со помош на пластично шише направи совршени локни

Повеќе не е потребно да одите во фризерски салон толку често, ниту да користите различни работи за коса за да добиете совршена фризура. Пронајдовме трик што нема да и наштети ни најмалку на косата, и како резултат дава совршено стилизирана коса.

Сè што ќе ви треба е едно пластично шише, ножици и фен за коса. Земете едно помало шише, направете дупка во горниот и страничниот дел од шишето. Вметнете ја косата во горната дупка, а дупката од страната е наменета за фенот за коса. Сè што треба да направите е да го ставите фенот за коса во тој отвор и да оставите да работи неколку минути.

На видеото погледнете како изгледа целиот процес:

Погледнете ги овие совршени фризури за ниски и слаби жени.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар