Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Автор: Сара Турановиќ

Минатата година донесе неколку трендови кои без проблем се пласираа и оваа година. Овие стилови со сигурност ќе се задржат повеќе време бидејќи даваат изглед кој навистина се цени. Ова се „жешките“ трендови кои успешно продолжија да траат и во 2015 година.

Чипка

Ова актерка, црната, едноставна комбинација успеа да ја освежи со помош на чипка и да ја претвори во елегантна и заводлива. Ваквата комбинација е погодна за на црвен тепих или пак за секојдневна прилика.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Длабок шлиц

„Покријте ги градите, а откриете ги стомакот и нозете“ – порача Тејлор Свифт. Високиот струк и црно-белата комбинација ја комплетираат оваа модна приказна.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Асиметрија

Асиметричните кроеви, црната и златната ја претворија Бијонсе во „секси воин“. Ако игледате како Бијонсе, тогаш немате причина ништо да сокривате.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Тексасот може да биде секси

Тексасот оваа година повторно се враќа на голема врата. Миранда Кер покажа дека и лежерната комбинација може да изгледа заводливо.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Ново и шарено пончо

Шорц, кошула и пончо за крај. Ова е комбинацијата која Оливија Палермо ја одбра за прошетка и е одлична кога сакате сите да ве забележат.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Деколтето како гордост

Женските гради се симбол на убавина. Кејт Хадсон на доделувањето на Оскарите во Лос Анџелес ги истакна своите гради, но имаше мера во сè па овој стил е за чиста десетка.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар