15 работи кои ги прават само пијаните девојки

Кога девојките пијат, на забавата ѝ нема крај. Тие се гласни, искрени, имаат голема желба да јадат пица и секако, да танцуваат. Прочитајте ги овие 15 работи кои ги прават девојките кога се пијани. Во колку се пронаоѓате?

1. Стекнуваат нови пријатели во тоалетот

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

2. Викаат на цел глас „Ова е мојата песна“ и ја носат најдобрата другарка на подиумот

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

3. Оној танц каде што бавно го движите вашето тело и ја подигате едната рака во воздух

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

4. Зборувате за огромната количина на пица која ќе ја изедете кога ќе излезете од дискотеката

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

5. Ѝ кажувате на својата најдобра пријателка дека таа е ваша најдобра пријателка и дека многу ја сакате

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

6. Ставате Снепчет приказна од 109 секунди, но во неа има замаглени слики и темни видеа

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

7. Се повторувате во она што го кажувате, одново и одново

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

8. Скокате горе-долу и викате „шотови“

8-15-raboti-koi-gi-pravat-samo-pijanite-devojki-kafepauza.mk

9. Сликате 400 селфи фотографии

9-15-raboti-koi-gi-pravat-samo-pijanite-devojki-kafepauza.mk

10. Твитате неразбирливи шеги

10-15-raboti-koi-gi-pravat-samo-pijanite-devojki-kafepauza.mk

11. Го прашувате таксистот за неговата животна приказна

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

12. Вршите нужда во некоја уличка или на кое било друго несоодветно јавно место

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

13. Му пишувате на симпатијата порака за која дефинитивно ќе се каете утредента

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

14. Паѓате со штиклите и за малку не си ги повредувате глуждовите

14-15-raboti-koi-gi-pravat-samo-pijanite-devojki-kafepauza.mk

15. На крај, ги убедувате вашите пријатели одново и одново дека не сте пијани

15 работи кои ги прават само пијаните девојки


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар