Рецепт за колач што ќе ви помогне да ослабите

Рецепт за колач што ќе ви помогне да ослабите

Веднаш ќе посакате да го запишете рецептот и да го пробате овој колач.

Рецепт за колач што ќе ви помогне да ослабите

Потребни состојки:

  • 4 јајца
  • 120 грама кајмак намаз
  • 200 грама чоколадо од најмалку 75% какао
  • 20 грама еритритол
  • 20 грама какао во прав
  • екстракт од ванила
  • путер од лешник

Начин на подготовка:

Растопете го чоколадото на пареа или во микробранова печка. Одделете ги жолчките од белките. Цврсто изматете ги белките и додајте го еритритолот.

Изматете ги жолчките, додајте ги изладеното чоколадо и намазот. Соединете ја смесата со белките. Ставете малку екстракт од ванила и какао. Додајте путер од лешници.

Турете ја смесата во калап обложен со хартија за печење и печете 30 минути на температура од 180 °С. Послужете со шлаг или шумско овошје.

Погледнете го овој рецепт за бургери со тиквички и пилешко.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар