Проверено: 2 начина да го освоите секој маж

Можеби мислите дека е многу тешко да се најде и задржи добар дечко во денешно време, но сепак се чини, на некои девојки тоа им оди од рака. Еве кои се двете најважни работи за да го привлечете, освоите и задржите засекогаш.

provereno-2-nachina-da-go-osvoite-sekoj-mazh-kafepauza.mk

Бидете зафатени со својот живот

Трикот не е во тоа да се посветите целосно на освојување на некое машко, туку да водите многу содржаен и исполнет живот, за и тој да посака да учествува во него. Жените кои се окупирани со својот живот се чувствуваат исполнето, посреќно и се самоуверени – а тоа се трите моќни магнети за привлекување мажи.

Уште нешто важно за машката психологија: ако мораат да бираат помеѓу нестабилни убавици и зафатени, недостапни, но просечни жени, тие секогаш ќе ги изберат просечните.

Опуштени и флексибилни

Не значи дека треба да се сложувате на сѐ, ниту да немате свој став, туку да бидете прилагодливи и да можете да ја видите добрата страна во повеќе или помалку, секоја ситуација.

Машките сакаат кога жената добро се снаоѓа во секоја улога во животот – во неговото машко друштво на работа и дома. Сѐ е во шармот и способноста да се прилагодите на моментот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Realen Reply

    Читајќи ги овие совети за девојки ми станува јасно дека девојките повеќе сакаат да глумат „ледени кралици“ па макар останале сами или со погрешен партнер, отколку да му дадат шанса на некое добро момче. Таквите најчесто завршуваат или сами (опкружени со миленици) или со т.н. „лоши момци“ и омилена им е фразата „Сите мажи се исти!“ Па, во суштина, исти се, но не и начинот на кој ги третираат девојките. И тука сите се разликуваат. А никој не им кажува дека треба да посветат и внимание на оној кој им се допаѓа за да знае дали да се надева или не? Па потоа се лутат кога заминал во прегратка на друга девојка која била тука за нив (нормално не како мајка) и која секогаш дава до знаење колку и значи. Е па драги мои дами – Никој не знае што ви се мота по главата додека не ја отворите устата.

Остави коментар