Парчиња облека што се задолжителни за ова лето

Парчиња облека што се задолжителни за ова лето

Модната блогерка Ана Беј открива кои седум парчиња облека треба да ги има секоја жена ова лето. Според неа, не треба да носите високи потпетици во текот на денот, а бикините треба да ги замените со софистициран едноделен костими за капење. Во продолжение погледнете кои парчиња облека треба да ги имате ова лето ако сакате да изгледате модерно.

1. Лесен блејзер за летните вечери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grão De Areia Santos (@graodeareiasantos) on

Првото парче облека што задолжително треба да го имате е лесен блејзер за ладните летни вечери. Блејзерот ќе ве затопли, а истовремено ќе изгледате елегантно и софистицирано. Џемперите во никој случај не се добар избор затоа што нема да изгледате елегантно во нив.

Блејзерот нема да ја уништи вашата комбинација, туку може само да ја подобри. Таа препорачува да изберете најмалку два блејзери во различни бои: бела, беж или светлорозова, но во никој случај не треба да изберете црна боја.

2. Долг бел фустан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natalia Jaroszewska (@natalia_jaroszewska) on

Овие летни фустани изгледаат многу романтично и женствено. Тие се совршен избор за летото затоа што може да се носат во текот на денот и навечер и секогаш изгледаат добро.

3. Обувки на плута наместо потпетици

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🦋 Roxy 🦋 (@roxanne_butterfly) on

Вистинските дами знаат дека не се носат високи потпетици во текот на денот. Можете да ги носите во вечерните часови ако се комбинираат со остатокот од облеката, но треба да ги избегнувате во текот на денот.

4. Бела ленена кошула за на плажа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fanny Staaf (@fannystaaf) on

Иако обично Ана не препорачува ткаенини на кои лесно се прават набори, ленената кошула е исклучок од нејзиното правило.

Тие се модерни, а ленот е една од оние ткаенини што не изгледа евтино затоа што има природни влакна.

5. Плетена чанта за на плажа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oh Nature•All Market (@oh_nature_all) on

Ниту едно лето не е комплетно без чантата за на плажа, а плетените чанти се најдобрата инвестиција ова лето.

6. Бели шорцеви

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Steph (@stephanieposh21) on

Инвестирањето во бели шорцеви е задолжително ова лето бидејќи тие се најголемиот хит оваа сезона и во нив ќе изгледате многу елегантно.

Шорцевите се парче облека што може често да се носи, а ако постојано го менувате горното парче облека, никој нема да забележи ако ги носите четири или пет пати неделно додека сте на одмор.

7. Едноделен костим за капење

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Triumph Lingerie (@triumphlingerie) on

Секоја жена треба да има барем еден едноделен костим за капење затоа што со него ќе можете да влезете во барови и во клубови каде што е забрането да седите во бикини. Покрај тоа, ќе изгледате многу поелегантно.

Погледнете кои бои на лакови за нокти треба да ги имате ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар