Овошни сладоледи

Овошни сладоледи

Најздравите сладоледи се пред вас. Направете ги и лижете без да се грижите за килограмите…

Овошни сладоледи

Потребни состојки:
  • 300 г јагоди, исчистени
  • 100 г мед
  • 3 супени лажици сок од лимон

Овошни сладоледи

Начин на подготовка:

Ставете ги јагодите во бледнер. Миксајте ги додека да се создаде еднолична смеса. Кога ќе бидат убаво измиксани, ставете ги медот и сокот од лимон и измешајте со лажица. Смесата распоредете ја во калапи за сладолед.

Овошни сладоледи

Ставете ги калапите да се замрзнат најмалку 4 часа.

Овошни сладоледи

Децата ги обожаваат, но има ли воопшто некој што не ги сака!?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. zz Reply

    a kalapive kaj da gi najdam?

Остави коментар