Маркетинг преку кеси за пазарење

Маркетинг преку кеси за пазарење

Секојдневно, кога купуваме нешто добиваме кеса, со која несвесно стануваме нечија подвижна реклама. Паметните сопственици и креативните дизајнери знаат и тоа како да ја искористат оваа „неповолност“ за обичниот граѓанин и преку мудри и инвентивни дизајни, од луѓето успешно прават подвижни реклами. Сепак, за некои дизајни навистина не треба да се каже ни збор. Едноставно сликата говори доволно, па дури и повеќе. Ова е колекција од неколку одлични решенија за маркетинг преку кеси за пазарење.

Маркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарењеМаркетинг преку ќеси за пазарење

Што велите пак за креативните билборди и рекламите кои се печатат на дупли страници во списанијата?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. LJöLJ Reply

    hahaha prvata slika Condomi.com

Остави коментар