Овие 10 модни трендови ќе владеат во 2018-та година, а многу од нив веќе ги имате во вашиот гардеробер

Доколку наскоро планирате шопинг за подновување во новата година, можеби ќе ве интересира која облека ќе биде посебно популарна во 2018-та. Овие трендови ни доаѓаат од Пинтерест, што секојдневно служи како непресушен извор за модна, па и животна инспирација. Некои парчиња облека сигурно веќе ги имате во гардероберот, а во продолжение ви ја откриваме целосната листа.

1. Блузи со лого

2-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

2. Големи, впечатливи обетки

3-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

3. Баретки

4-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

4. Винил парчиња облека

5-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

5. Широки панталони

6-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

6. Долги блузи и пуловери

7-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

7. Фустани и здолниште со отвори

8-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

8. Стара школа, сини фармерки

9-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

9. Хулахопки со интересен дезен

10-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

10. Обувки со кристали

11-ovie-10-modni-trendovi-kje-vladeat-vo-2018-ta-godina-a-mnogu-od-niv-vekje-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

Во текот на оваа година ја надградуваме и самодовербата, а оваа облека ќе ви овозможи да се чувствувате одлично во сопствена кожа.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар