Нешто поразлично: Пробајте ги овие крцкави топчиња со туна и моцарела

Нешто поразлично: Пробајте ги овие крцкави топчиња со туна и моцарела

Како што ви е добро познато, туната, скушата, харингата и сардината се исклучително здрави бидејќи се богати со омега-3 масни киселини, протеини, железо и други хранливи материи. За денешното мени ви предлагаме кнедли од туна и моцарела кои се совршен избор доколку немате време за готвење.

Нешто поразлично: Пробајте ги овие крцкави топчиња со туна и моцарела

Потребни состојки:

  • 300 грама конзервирана туна
  • 200 грама крем сирење
  • 200 грама рендана моцарела
  • 1 јајце
  • 3 лажици лебни трошки + лебни трошки за пржење на топчињата
  • сол, бибер, магдонос и копар

Начин на подготовка:

1. Изматете го јајцето и додадете ги крем сирењето и ренданата моцарела. Во смесата додадете ја добро исцедената туна и зачинете.

2. Додадете ги лебните трошки, убаво измешајте ги состојките и формирајте топчиња со големина на орев. Пржете ги топчињата додека не поруменат од сите страни.

3. Ставете ги на хартија за да се впие вишокот маснотии и послужете ги со вашиот омилен сос или салата. На здравје!

Откако го прочитавте нашиот рецепт за крцкави топчиња со туна и моцарела, можеби ќе сакате да го прочитате и рецептот за „Цезар салата“ со туна.

Извор: punkufer.dnevnik.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар