Направете си блескави нокти во домашни услови

Женските раце секогаш изгледаат нежно, модерно и уметнички доколку се убаво излакирани. Затоа, преку три видео туторијали, ќе ви прикажеме како да си направите блескави, фенси нокти, кои се прелеваат во неколку нијанси и бисерно блескаат на врвовите.

Направете си блескави нокти во домашни услови

Летото е годишно време, кога лакирањето нокти е задолжителен моден додаток на вашиот стил, затоа не чекајте, набавете соодветни бои лакови и започнете со работа. Постапката не е комплицирана, така што не ви е потребна некоја особена уметничка дарба за правење ваков маникир.

Забелешка: Не мора да се ограничувате токму на овие бои на лакови. Експериментирајте и стилизирајте си ги нотките по ваш вкус. Доколку немате толку време за да ги средувате, доволно е да имате два лака, да речеме еден зелен и еден со зелени светки. Нанесете слој или доколку е потребно два од обичниот лак и откако ќе се исуши, од средината на нокотот кон врвот нанесете од лакот со светки и работата е завршена – добивте блескави, волшебни нокти.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. svetlana Reply

    zashto nemoze da se otvori niedno video?

    • Кафе пауза Reply

      Светлана, видеата се добро поставени. Можеби си имала некој моментален проблем со интернет конекцијата.

Остави коментар