Направете сами: Необична кул нараквица

Секојдневно можеме да наидеме на многу интересни аксесоари направени од веќе искористени предмети кои повеќе не ни се потребни, а со малку труд и инвентивност можеме да ги направиме во нешто многу штосно.

Направете сами: Необична кул нараквицаТаков е и примерот со оваа нараквица за која не ви се потребни ниту многу пари, ниту многу време за да ја изработите. Само 5 до 10 минути.

За создавање на оваа ефектна нараквица потребни ви се 15 отворачи од лименки и една подолга сатенска лента во боја која вам ви одговара. Должината на траката, кога ќе ја превиткате на половина, треба да биде за барем една третина поголема од обемот на вашиот зглоб.Направете сами: Необична кул нараквицаПревиткајте ја траката на половина и почнете да ја нижете низ дупките на отворачите од лименката, како што е прикажано на сликите. Истото направете го со двете половини од лентата.Направете сами: Необична кул нараквица Направете сами: Необична кул нараквицаНаправете сами: Необична кул нараквицаНаправете сами: Необична кул нараквицаНаправете сами: Необична кул нараквица


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. КРСТЕСКА СНЕЖАНА Reply

    УБАВО СМИСЛЕНО И МНОГУ ВИСТИНИТО. МОИ ЧЕСТИТКИ ВИКТОР

Остави коментар